Dekorator Wnętrz


Dekorator wnętrz

Dekorator wnętrz – kod zawodu 343202

Dekorator wnętrz to osoba, która poddaje pomieszczenie spektakularnym metamorfozom, dostosowuje je do potrzeb i oczekiwań klienta. Praca dekoratora wnętrz skupia się m.in. na udzielaniu pomocy w doborze umeblowania, kolorów ścian, materiałów wykończeniowych, elementów dekoracyjnych. Dekorator wnętrz pracuje na zlecenie klientów, którymi są firmy, przedsiębiorstwa, sklepy, magazyny, a także osoby prywatne, która pragną dostosować wnętrze danego pomieszczenia do określonej funkcji, sprawić, aby było ono wygodne i przytulne.

Praca dekoratora wnętrz jest wieloetapowa. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z daną przestrzenią, poznanie preferencji klienta, a następnie opracowanie własnego projektu. Dekorator wnętrz opracowuje wstępny projekt, a następnie po zatwierdzeniu przez klienta przystępuje do jego realizacji. W swojej pracy współpracuje z ekipą świetnych fachowców, którzy pomagają mu nadać danemu wnętrzu magiczny charakter.
Miejscem pracy dekoratora wnętrz jest jego pracownia, gdzie opracowuje projekt zmian. Ale nie tylko. Dekorator wnętrz to zawód, który wymaga od jego wykonawcy bycia w ciągłym ruchu. Dekorator odwiedza miejsca pracy projektu, fabryki, sklepy, antykwariaty w poszukiwaniu nowych elementów dla danej przestrzeni.

Rysunek odręczny
Rysunek techniczny
Oświetlenie i kolorystyka
Elementy kompozycji plastycznej
Feng szui
Materiałoznawstwo
Projektowanie i dekorowanie wnętrz
Zasady dekorowania wnętrz
Projektowanie witryn ekspozycyjnych
Zarys historii architektury i sztuki
Ergonomia
Elementy budownictwa i instalacji.